Wiara

Ten pies urodził się w wigilię 2002. Miał tylko dwie tylnie nogi…

Oczywiście nie mógł chodzić, jego matka, suka, odrzuciła go. Włśsciciele chcieli go uśpić, ale zabrała go obecna właścicielka Jude Stringellow. Uparła się, że nauczy tego nieszczęsnego psiaka poruszać się samodzielnie. Nazwano go „Faith” czyli Wiara / czy Zaufanie.

Na początku Jude posadziła go na deskorolce, by poczuł ruch, następnie zachęcała go do skoków i poruszania się pionowego, dając mu w nagrodę jego ukochane masło z fistaszków. Nawet drugi, domowy pies, zachęcał Faitha do chodzenia.

To niezwykle, ale po 6 miesiącach wydarzył się cud. Faith nauczył się balansować na tylnich nogach, utrzymywać się w pozycji pionowej, podskakiwać i w końcu chodzić. Po dalszych ćwiczeniach w głębokim śniegu mógł już iść w postawie pionowej, jak człowiek.

Faith kocha chodzić. Nieważne gdzie idzie, zawsze zbierają się wokoł niego zaciekawieni ludzie. Szybko stał się sławny. Jego zdjęcia obiegły cały świat
drukowano je w tygodnikach a jego historię pokazywano w TV. Napisano o nim książkę
„With a Little Faith” . Byl także pokazywany w jednym z filmów o Harrym Potterze.

Jego właścicielka Jude Stringfellow porzuciła pracę nauczycielki i planuje tournee po całym świecie by prezentować swego psa i głosić odczyty na temat: „Nawet bez doskonałego ciała można mieć doskonałą duszę i ochotę walki, wiara jest podstawą”.

W życiu zawsze zdarzają się niechciane rzeczy więc, by poczuć się lepiej należy umieć spojrzeć na życie od innej strony.
Wiara w to co się robi jest siłą i określa wartość życia.