Apel PETA

Szczeniaczki na wystawach sklepów zoologicznych są uroczymi, ruchliwymi kłębkami energii, czekającymi tylko by wskoczyć w ramiona klientów. Właściciele sklepów, pośrednicy i hodowcy liczą właśnie na miłość od pierwszego wejrzenia, która skłania ludzi do wyłożenia setek funtów aby zabrać te słodkie maleństwa do domu. Zakończenie wydaje się szczęśliwe: pies znajduje dom, sprzedający na tym zarabia. Niestety jest też niewidoczna, mroczniejsza strona tej sytuacji.

Wiele z tych szczeniaków pochodzi z piekła nazywanego hodowlami, gdzie ich matki spędzają większość swojego życia wydając na świat miot za miotem, niczym produkty schodzące z linii produkcyjnej. Jak długo szczeniaki będą masowo hodowane na sprzedaż, tysiące niechcianych psów – każdy z nich kochający, odczuwający i rozpaczliwie potrzebujący domu – będą nadal marniały w schroniskach. Będą wiodły samotny żywot ograniczone do swoich boksów lub w końcu zostaną zabite.

Za każdym razem gdy zwierzę jest kupowane a nie adoptowane, inne zwierzę przebywające w schronisku traci swoją szansę na znalezienie domu.

Możesz pomóc w walce z problemem bezdomnych zwierząt. Podpisz dzisiaj zobowiązanie i obiecaj nie kupować nigdy więcej zwierząt od hodowców, pośredników czy w sklepach zoologicznych oraz zachęć wszystkich swoich przyjaciół, rodzinę i znajomych z pracy by zrobili to samo.

Dzielenie domu ze zwierzęciem oznacza wielką odpowiedzialność, wymaga poświęcenia czasu oraz nakładów finansowych. Pies może żyć nawet 15 lat więc zanim zapadnie decyzja o adopcji potencjalny opiekun musi zastanowić się nad potrzebami zwierzęcia zarówno w najbliższym czasie, jak i w odległej perspektywie. Jeśli uważasz, że możesz zapewnić psu odpowiedni dom, skontaktuj się z najbliższym schroniskiem lub grupą interwencyjną – te najbardziej uznane udzielą ci porady na temat opieki, kosztów i potrzeb ruchowych poszczególnych psów.

Jeśli posiadasz już kompana lub chcesz pomóc nowemu zwierzakowi, istotne jest aby zadbać o natychmiastową kastrację bądź sterylizację twojego psiego lub kociego przyjaciela. Zapewnienie takiego zabiegu jest najistotniejszą rzeczą jaką można zrobić by uchronić zwierzęta od cierpień i śmierci związanych z nadmiernym wzrostem populacji. W przeciągu zaledwie 6 lat jedna suka i jej potomstwo mogą urodzić aż 67 000 szczeniaków! Jeśli twój zwierzak nie przeszedł jeszcze zabiegu, proszę umów się na wizytę jak najszybciej.

Adoptując zwierzę ze schroniska będziesz szczęśliwy, że pomagasz ratować życie zamiast wspierać handel, gdzie zwierzęta traktowane są jak nieożywione przedmioty, które można sprzedać i kupić.

PETA niestrudzenie pracuje by utrzymać zainteresowanie opinii publicznej sytuacją bezdomnych zwierząt poprzez głośną kampanię „Adoptuj, nie kupuj” oraz wsparcie znanych osobistości-ty również możesz pomóc.

To prosty rachunek – po prostu nie ma wystarczająco dużo domów dla wszystkich zwierząt, które już ich rozpaczliwie potrzebują. Proszę zapamiętajcie kilka złotych zasad dotyczących opieki nad zwierzętami: wyłącznie adoptuj, a nie kupuj w sklepie czy od hodowcy, pamiętaj, że adopcja to długotrwałe zobowiązanie oraz wysterylizuj bądź wykastruj swojego zwierzęcego towarzysza od razu lub jak tylko osiągnie odpowiedni wiek.